- Головна сторінка
- Новини, об'яви
- Цікаве і корисне
- Випускникам у допомогу
- Континент предметів
- Шкільні події
- Ми обдаровані!
- Шкільні газети
- Маленький гімназист
- Дружба з м.Оберхаузен
- Весела сторінка
- Ігри
Екосистема, яка вже сорок років розвивається в закупореній пляшці
Перше, що спадає на думку, коли бачиш цю пишну зелену масу в пляшці - що пенсіонер Девід Латімер з Англії - геніальний садівник.
Однак, по правді кажучи, сад в пляшці (якому вже 53 роки) не віднімає у Девіда багато часу. Востаннє він поливав його 40 років тому.
Останні 40 років пляшка була закупорена і жодного разу не відкривалася. Весь цей час традесканція (так називається рослина) розвивається в повній ізоляції від зовнішнього світу і прекрасно себе почуває.
Вісімдесятирічний містер Латімер розповів, що він тримає пляшку на відстані приблизно двох метрів від вікна, так що рослина отримує достатньо світла. Щоб листя, які тягнуться до сонця, росли рівномірно, господар час від часу повертає пляшку.
Більше ніякого догляду не потрібно. У пляшці утворилася мініатюрна екосистема. Незважаючи на "відірваність" від зовнішнього світу, рослина може поглинати світло і здійснювати фотосинтез - процес, при якому сонячне світло перетворюється в енергію, необхідну для зростання.
У процесі фотосинтезу рослина виділяє кисень; відбувається зволоження повітря. Волога накопичується і "проливається дощем".
Падаюче листя перегниває на дні пляшки, від чого утворюється вуглекислий газ, також необхідний для фотосинтезу і харчування, яке поглинається корінням.
Ідея посадити рослину в пляшку прийшла містеру Латімер в 1960 році, він зробив це без особливої мети - просто з цікавості.