- Головна сторінка
- Новини, об'яви
- Цікаве і корисне
- Випускникам у допомогу
- Континент предметів
- Шкільні події
- Ми обдаровані!
- Шкільні газети
- Маленький гімназист
- Дружба з м.Оберхаузен
- Весела сторінка
- Ігри
Чому на пожежному щиті цеберка конічної форми?
Звичай робити пожежні цеберки конічними пішов з флоту. Під час пожежі треба швидко опустити цеберку прив'язану до кінця канату за борт і набрати води. Якщо дно у цеберки буде плоским, вона не одразу потоне. Згадайте як іноді важко набрати води з глибокого колодязя. Відро вперто не хоче тонути. З конічним дном цього не відбувається.
«Таке відро не можна поставити на землю, щоб відпочити. А значить, робота не зупиниться ні на секунду» . Можливо, і в цих поясненнях є частка істини.
Але все ж таки пожежні відра роблять у вигляді конусів з інших причин. Справа в тому, що такими відрами зручніше черпати пісок з пожежного скриньки (адже вогонь гасять не тільки водою, але і піском) . Щоб зачерпнути пісок, треба взятися однією рукою за рукоятку відра, а іншою - за його дно. З плоского днища звичайного відра рука в громіздкій пожежній рукавиці зісковзує. Набагато зручніше триматися за вершину конуса. До того ж конусоподібне відро легше занурювати в пожежну бочку з водою та виймати з неї вже наповненим.
Крім того, взимку вода в бочці може подернуться льодом. Вершиною конусу пробити його легше. Пожежники також стверджують, що з відра-конуса воду можна виплеснути далі і точніше, ніж звичайного.