- Головна сторінка
- Новини, об'яви
- Цікаве і корисне
- Випускникам у допомогу
- Континент предметів
- Шкільні події
- Ми обдаровані!
- Шкільні газети
- Маленький гімназист
- Дружба з м.Оберхаузен
- Весела сторінка
- Ігри
Чому і де бувають білі ночі?
Білу ніч астрономи називають цивільними сутінками. Цей період настає після заходу сонця за горизонт до тих пір, поки глибина його занурення не перевищить 6 градусів. Влітку на півночі цивільні сутінки тривають до самого сходу.
Наша планета обертається навколо своєї осі, ця вісь - уявний стрижень, який як би пронизує Землю від Північного до Південного полюса. Але ця вісь трохи нахилена по відношенню до Сонця.
Тому при обертанні планети промені світла в різний час висвітлюють поверхню землі не однаково. На земній кулі дні і ночі регулярно змінюються, але вони можуть бути різної тривалості.
Влітку день довший ночі, а взимку - довгими стають ночі, а дні коротшають. Лише в тропіках і на екваторі день завжди буде такою ж як і ніч. А в районах, які знаходяться близько до полюсів, ніч і день може тривати декілька місяців.
У дні літнього сонцестояння виявляється висвітленою вся північна полярна область, а на широтах вище 65 градусів настає полярний день - час, коли сонце зовсім не опускається за горизонт.
Дуже красиві білі ночі спостерігаються на півночі Росії в Петербурзі.